Tabukat döntögetnek a fogyatékosságokról. Élményalapúan szemléletet formálnak minden korosztályban az inklúzióról, befogadásról, együttműködésről. Akadálymentesítenek a fejekben!
Célunk, hogy a társadalom befogadó(bb) legyen a fogyatékosságban érintett emberekkel kapcsolatban, természetes legyen a sokszínűség és sokféleség. Hogy ismerjük fel, miért visszük többre, ha kooperálunk, ki mit tanulhat a másiktól. Ezt a szemléletformálást érdemes minél alacsonyabb életkorban elkezdeni, mesélni, tapasztaltatni, tabukat döntögetni a fogyatékosságról. Célcsoportjaink a „Sima” és a „Fordított” gyerekek és tanáraik, illetve a spéci (fogyatékos gyereket nevelő) családok.
Az Egyesület az Inklúzióért fő tevékenysége, hogy a fogyatékosságokkal kapcsolatban szemléletet formáljon, pozitív attitűd változást érjen el a 18 évesnél fiatalabb gyerekek, fiatalok körében. Ezt a célt több program is támogatja, főként a személyes érzékenyítések, ahol a gyerekek megtapasztalhatják, milyen lehet bizonyos képességeket elveszítve élni a hétköznapokat. Az egyesület továbbá pedagógusokat is képez arra, hogyan beszéljenek az inklúzióról, fogyatékosságokról a saját diákjaiknak.
A spéci (fogyatékosságban érintett) gyermeket nevelő családokat támogatjuk. A szülőket a veszteségfeldolgozó csoportunkkal az Erőforráscsoporttal, ahol amellett, hogy vezetett formában beszélhetnek saját megéléseikről, sorstárs közösségre is lelhetnek. A testvéreket a meseterápiás módszerekre épülő Mesecsoporttal. A találkozásokat elősegítő játékos közös piknikeket is szervezünk, ahol a családok önfeledten lehetnek együtt.
- Budapest
- Pest vármegye
- Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
- Óvodás gyermekek (3-6)
- Alsó tagozatosok (7-10)
- Felső tagozatosok (11-14)
- Szülők
- Pedagógusok
- Együttműködés/csapatmunka
- Érzelmi Intelligencia
- Szociális és kulturális nyitottság