Egységes család program célja, mentálhigiénés és közösségfejlesztő programjain keresztül segítséget nyújtson az egyéneknek és családoknak a testi és lelki értelemben is egészséges életvitelhez.
Egészséges társadalom alapját a jól működő családokban élő egészséges személyek alkotják. Fizikailag és mentálisan is egészséges lakosság fejlesztéséhez az egyén elsődleges rendszerét, a családokat, kell oly módon működtetni, hogy az biztosítsa a gyermekek egészséges fejlődéséhez alkalmas környezetet. A Mentálmorfózis Alapítvány célja, mentálhigiénés és közösségfejlesztő programjain keresztül segítséget nyújtson az egyéneknek és családoknak a testi és lelki értelemben is egészséges életvitelhez.
Alapítványunk hitvallása: Élj jól, hogy jól élj! Minden végrehajtott program modellként átadásra kerül szakemberek részére. A fejlesztő programokban szemléletet formálunk, szakembereink rendszerszemlélettel rendelkeznek. Célunk a fenntartható fejlődés modellezése és új szokások kialakítása. A programok megvalósítása során kiemelten figyelünk arra, azok a későbbiek során önszervezővé váljanak. Minél nagyobb a személyt körülvevő támogató közösség, annál jobbak az életkilátásai.
– kommunikációt fejlesztő foglalkozás, asszertivitást fejlesztő foglalkozás
– önismereti csoport: coaching, action learning, NLP eszközeinek alkalmazásával.
– családon belüli és kívüli kapcsolatok fejlesztése, hatékonyabb kommunikáció, empátia fejlesztése
– Tehetség-M program: egyéni kompetenciák felismerése és tehetség kibontakoztatása
– Cél-OM: egyéni célok meghatározása, célok eléréséhez szükséges módszerek elsajátítása
– ÉN-ek program: az ének, mint stresszoldó, közösségi élmény, tehetségkezelés és elismerés
– Sportolj gyermekkel, családdal – olyan sportolási / testmozgási lehetőségek, melyeket közösen is lehet végezni, gyermekfelügyelet szervezése együttműködve a sportolásra és testmozgásra lehetőséget nyújtó szervezetekkel
– szülő csoport különböző témákban
– „Hal a tortán” program: egészséges étkezés, együtt főzés, életre nevelés, családi kohézió, generációs tudás és kapcsolat, szokások, tradíciók
- Bács-Kiskun vármegye
- Alsó tagozatosok (7-10)
- Felső tagozatosok (11-14)
- Szülők
- Együttműködés/csapatmunka
- Kommunikáció
- Önbizalom/önismeret