A művészeti nevelés célja, hogy a művészetnek, mint csatornának oly módon erősítse a használatát a gyermekekben, hogy később tudatos kiaknázói lehessenek saját alkotó erejüknek.
Napjainkban a pedagógia legnagyobb kihívása abban áll, hogy nem tudjuk, milyen tudásra is kellene felkészíteni gyermekeinket, hiszen azt sem tudjuk, tíz, tizenöt év múlva mire lesz szüksége egy munkavállalónak. Egyetlen dolgot lehet bizonyosan látni: kreativitásra, kommunikációra és kooperációra bármilyen területről is legyen szó, szükség van. Sajnos a köznevelésből egyre inkább pont ezeknek a terepe hiányzik, érthetetlen módon egyre korábban lexikális tudás és kész helyes válaszok megadása a követelmény.
A művészeti nevelésben éppen ez a három terület kap óriási szerepet: a kreativitás leginkább a zenén és a vizualitáson keresztül, az együttműködés és kommunikáció pedig a drámajátékon, táncon és bábjátékon keresztül fejleszthető. A művészeti nevelés tehát nem művészképzés, hanem út- és válaszkeresés a jövőt illetően, melyben gyermekeinknek majd része lesz, felelősségvállalás értük és a felnövekvő generációkért, a jövőért.
Ez a Mi tevékenységünk, küldetésünk.
- Pest vármegye
- Óvodás gyermekek (3-6)
- Alsó tagozatosok (7-10)
- Felső tagozatosok (11-14)
- Kreativitás
- Önbizalom/önismeret
- Szociális és kulturális nyitottság