Az Alapítvány matematikai és informatikai tehetséggondozással foglalkozik, szeretné megmutatni ezek izgalmas, érdekes oldalát. A pedagógiai alapokat a Széchenyi-díjas Pósa Lajos teremtette meg, 2014-ben ő hozta létre az alapítványt. Többféle programmal keresik a tehetségeket határokon innen és túl.
A matematika és informatika érdekes, izgalmas, öröm, ha önállóan oldunk meg egy problémát, új kérdéseket vetünk fel és megválaszolásukkal egy addig ismeretlen világ tárul fel. Ezt az örömöt szeretné az Alapítvány minél többekkel megismertetni.
Figyelnek a hátrányos helyzetű régiókban élők felkutatására is, igyekeznek minél több diáknak megadni ezt a lehetőséget. Fontosnak tartják, hogy programjaik anyagi háttértől függetlenül mindenki számára elérhetők legyenek, így minden programjuk ingyenes.
Az alapító, Pósa Lajos a módszert hétvégi táborokban kezdte el alkalmazni, melyek 1988 óta megszakítás nélkül zajlanak. A matematika iránt érdeklődő, saját közegükben képességeikkel kimagasló diákok kerülnek be 1-1 tábori csoportba. Egy csoport az évek során többnyire 10 – 12 hétvégi tábort kap (a résztvevők az első táborban 7-8. osztályosok, az utolsóban 11-12-edikesek). A táborok létszáma 25-35 fő, egy táborban a matematikával töltött idő kb. 18×45 perc.
– Matematikai Mulatságok Tábora (MaMuT) és MaMuT2 – nyári táborok, 5.-12. évf.
– Repülő iskola – matematika iránt érdeklődő, nem kiemelkedő diákok felkutatása országszerte, 9. évf
– European Girls’ Mathematical Olympiad (EGMO) előkészítő tábor, kifejezetten lányoknak
– Városi szakkör és minitábor – matematika, 6. évf.
– Progtábor – szoftverfejlesztéshez szükséges kompetenciák fejlesztése
– Dürer verseny – országos csapatverseny matematika, fizika és kémia tárgyakból
– Gondola program – hátrányos helyzetűeknek
- Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
- Budapest
- Heves vármegye
- Nógrád vármegye
- Pest vármegye
- Felső tagozatosok (11-14)
- Együttműködés/csapatmunka
- Kreativitás
- Kritikus gondolkodás/ problémamegoldás