A Gyermekhíd Alapítvány modern intervenciós eszközöket működtet a gyermekvédelmi szakellátásban, amely elősegíti a gyermekotthonban élő gyermekek társadalmi beilleszkedését.
A Gyermekhíd Alapítvány legfontosabb célja olyan mentor – mentorált kapcsolatok létrehozása és gondozása, amelyben a gyermekotthonban nevelkedő gyermekek mintát találnak a biztonságos kötődésű emberi kapcsolatokra. Az alapítvány céljainak kidolgozásában és megvalósításában kiemelt szerepet kap a pszichológiai szemlélet. Mivel a gyermek- és lakásotthonokban nevelkedő gyermekek speciális háttérrel rendelkeznek, kiemelt hangsúlyt kap a gyerekek lelki egészségvédelme.
A Gyermekhíd Alapítvány leghatékonyabb tevékenységével, a mentor programmal már közel 100 gyermek fejlesztésével foglalkozik nap, mint nap. Közel 100 fős önkéntes csapattal jelenleg a Tegyesz I.-es számú befogadó otthonában, a Cseppkő Gyermekotthonban illetve a Bokréta Lakásotthoni és Gyermekotthoni Központjának három lakásotthonában élő gyermekek mentorálásával foglalkoznak.
Legnagyobb erőforrásunk önkéntes hálózatunk, amely fejlesztésére külön képzési programot biztosítunk. Ahhoz, hogy a gyerekek megfelelő fejlesztést kapjanak, professzionális segítőkre van szükség. Megterhelő feladat traumatizálódott gyerekekkel foglalkozni, így kiemelt hangsúlyt fektetünk az önkéntesek folyamatos képzésére, intervíziós és szupervíziós támogatására.
- Budapest
- Óvodás gyermekek (3-6)
- Alsó tagozatosok (7-10)
- Felső tagozatosok (11-14)
- Szülők
- Pedagógusok
- Alkalmazkodókészség/reziliencia
- Érzelmi Intelligencia
- Önbizalom/önismeret